Menu
Sepet

Kitap

Kitap

ELEKTRİK MOTORLARI VE SÜRÜCÜLERİ - Ali Özdemir ÖNSÖZ 7 milyar nüfuslu dünya üzerinde 70 milyonluk bir nüfusa sahip olan Türkiye dünyadaki insanların yüzde 1 'ini barındırmaktadır. Öte yandan dünya ekonomi pastasından aldığımız pay ise yüzde 0,2 olup 5 kat azdır. 21. yüzyılda daha güçlü bir Türk..
47,00 TL Vergiler Hariç:47,00 TL
ELEKTRİK MAKİNELERİ 3 SENKRON MAKİNELER - Faik Mergen – Sibel Zorlu ÖNSÖZ Değerli Meslektaşlarımız ve Meslektaş Adaylarımız Bu kitabı elektrik mühendisliği bölümünde okuyan öğrenciler ile elektrik mühendisliği mesleğini yapan ancak mezun olduktan sonra branşlaşmanın getirdiği zorluklardan dolayı ..
47,00 TL Vergiler Hariç:47,00 TL
ELEKTRİK MAKİNELERİ 1 – İbrahim Şenol – Nur Bekiroğlu ÖNSÖZ Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümünde okutmakta olduğumuz Elektrik Makineleri I ve II derslerinde öğrencilerden gelen talepler doğrultusunda, onların ve bu konuda çalışmakta olan diğerler..
47,00 TL Vergiler Hariç:47,00 TL
ELEKTRİK MAKİNELERİ DENEYLERİ – Nur Bekiroğlu – İbrahim Şenol – Oktay Aybar – Sibel Zorlu –Mustafa Aydeniz – İzzet Önel –Engin Ayçiçek – Selin Özçıra ÖNSÖZ Bu kitabın ilk hedefi; Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümünde okutmakta olduğumuz Elektrik..
47,00 TL Vergiler Hariç:47,00 TL
ELEKTRİK MAKİNALARINDA SARGILAR – Faik Mergen – Derya Ahmet Kocabaş İÇİNDEKİLER ŞEKİL LİSTESİ TABLO LİSTESİ ÖRNEK LİSTESİ GİRİŞ VE SARGININ ÖNEMİ Sargının Genel Yapısı İletkenler Sarımlar Bobinler Bobin Yanlan Yalıtkan Malzemeler Elektrik Makinelerinde Yalıtkanlar ve ..
60,00 TL Vergiler Hariç:60,00 TL
ÖNSÖZ Ülkemiz, gelişmekte olan bir ülke olup en başta gelen sorunu enerjidir. Enerji, günümüzde en önemli tüketim maddelerinden biri ve vazgeçilmez bir uygarlık aracıdır. Enerji sorununa çözüm bulabilmek için mevcut enerji kaynakları ile bu kaynaklardan ülkenin yararlanma durumu ve enerji aç..
54,00 TL Vergiler Hariç:54,00 TL
ELEKTRİK ENERJİSİ EKONOMİSİ – Selim Ay ÖNSÖZ Elektrik enerji sistemleri ve ekonomi eksenindeki konuları ele alan ilk ders olan “Elektrik Enerji Sistemlerinde Optimizasyon ve Durum Kestirimi”, 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik Mühendisliği Anabilim Dalı’nda,..
74,00 TL Vergiler Hariç:74,00 TL
ELEKTRİK BİLGİ BANKASI – İbrahim G Kan ÖNSÖZ Yaşadığımız yüzyılın, Elektronik Bilgi İşlem sistemlerinin çok gelişmiş olmasına rağmen, her teknik elemanın, evinde, işyerinde, atölye veya dağda, kırda bayırda, devamlı bilgisayar taşıması olası değildir. Diğer yönden bilgisayarın türlü bilgilerle de..
47,00 TL Vergiler Hariç:47,00 TL
DİJİTAL VE ANALOG ELEKTRİK DEVRELERİ - Kemal SARIOĞLU ÖNSÖZ Bu kitap 1988 yılından beri Kontrol ve Bilgisayar Bölümü 7.yarıyıl öğrencilerine vermekte olduğum Dijital Kontrol Sistemleri ders notlarının her yıl düzeltilmesi ve genişletilmesi sonucunda yazılmıştır. Günümüzde mikroelektronik ve bun..
54,00 TL Vergiler Hariç:54,00 TL
DC -  ACDEVRE ANALİZİ - Hüseyin DEMİREL ÖNSÖZ Temel Düzeyde DC - AC DEVRE ANALİZİ kitabında temel elektriksel kavramlar ve kanunlar, doğru akımda elektrik devrelerinin çözümlenmesi, pratik uygulamalar ve konularla ilgili çalışma soruları bulunmaktadır. Kitap Meslek Yüksekokulları, Teknoloji Fakü..
74,00 TL Vergiler Hariç:74,00 TL
YÜKSEK GERİLİM TEKNİĞİ - Özcan KALENDERLİ, Celal KOCATEPE, Oktay ARIKAN ÖNSÖZ Gerilimin yüksekliği, alçak gerilimde görülmeyen ve önemi olmayan elektriksel zorlanmaları, atlama, delinme, kısmi boşalma gibi boşalma olaylarını göz önüne almayı gerektirmektedir. Yüksek gerilimde, gerilimin genliği, ..
60,00 TL Vergiler Hariç:60,00 TL
ÇÖZÜMLÜ ELEKTRONİK DEVRELER - Mehmet Sait Türköz ÖNSÖZ Elektronik, çağımızın en hızlı gelişen bilim dallarından biri, bilim dallan içerisinde uygulamaya en dönük olanıdır. Bu dalda yapılan araştırmaların sonuçlan, birçok sisteme uygulanabilmekte, elektronik veya başka bir sistemin kontrolünü üstle..
47,00 TL Vergiler Hariç:47,00 TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 2050 (171 Sayfa)